Dit project werd ontwikkeld op verzoek van en in samenwerking met de Gemeente Haarlem die grote zorg had over de grote instroom van vluchtelingen uit Eritrea en hun inburgering. Deze vluchtelingen spraken nauwelijks Nederlands of Engels en stelde zich zeer argwanend op naar maatschappelijke organisaties en instituties vanuit ervaringen in het land van herkomst.
SSHO wil hen helpen hier hun weg te vinden en met hen hun ervaringen te delen en te begeleiden in hun integratie in de samenleving.
SSHO heeft al jarenlang ervaring in het begeleiden van onze landgenoten op het gebied van integratie en participatie in de samenleving. Wij hebben hier mensen begeleid op het gebied van onderwijs en werkgelegenheid en andere relevante zaken. Waar wij konden hebben wij hen ondersteund en van de juiste informatie voorzien. Onze kennis en ervaring willen wij graag delen met de Eritrese gemeenschap in Haarlem. Daarnaast zijn Somalië en Eritrea buurlanden en spreken veel mensen Arabisch. Hierdoor kunnen wij de communicatie met deze doelgroep tot stand brengen. Hierin zullen wij samenwerken met diverse maatschappelijke organisaties in Haarlem.
Migranten uit Eritrea in Haarlem helpen de weg te vinden in en naar het dagelijks leven. Ondersteunen bij vragen, maar ook laten zien wat mogelijk is en hoe je hier aan je eigen toekomst bouwt.
Om onze kennis en ervaring met de Eritrese te kunnen delen en de doelgroep te helpen hun weg in de Haarlemse samenleving te vinden en hun isolement te voorkomen willen wij een aantal activiteiten organiseren. In deze activiteiten willen wij samenwerken met een aantal vrijwilligers uit deze gemeenschap en hen trainen zodat zij een aantal activiteiten zelfstandig kunnen uitvoeren.
Wij kunnen terug kijken op een succesvol project waarin wij er in geslaagd zijn een grote groep vooral jonge Eritreers bij ons project te betrekken. Bij alle bijeenkomsten die wij organiseerden hadden wij een ruim opkomst van gemiddeld 60 personen per bijeenkomst. Wij merkten dat zij in het begin erg aarzelend waren en geen vragen durfde te te stellen maar in de loop van het project werden zij hier steeds vrijer in eb durfde zich te laten zien.
Verder hebben een aantal mensen het plan opgevat om een eigen zelforganisatie op te richten. Graag zouden wij met dit project verder willen gaan dit jaar maar zouden dan meer de nadruk willen leggen op coaching en begeleidings trajecten.
SSHO
Floris van Adrichemlaan 102
2035 VD Haarlem